Search
  • Sandra Notruma

Zelta soļi bērna ballītes organizēšanā

Updated: Mar 10Mēs zinām, cik atbildīga un nozīmīga katram vecākam ir bērna dzimšanas dienas ballītes organizēšana. Gribas tā, lai ir skaisti, lai ir jautri, lai priecīgs ir gan jubilārs, gan uzlūgtie viesi. Un tam visam vēl pa vidu - vēlams, lai tas patērē pēc iespējas mazāk laika un pacietības vecākiem, kā arī tas nesagrautu ģimenes budžetu..

Izprotot šo, mēs esam apkopojuši svarīgākos soļu, kas jāveic bērnu ballītes rīkošanā, lai par visu tiktu laicīgi padomāts:

1. Lai arī cik mazs būtu jubilārs, mēs ieteiktu visu plānošanas procesu sākt ar sarunu ar bērnu, lai noskaidrotu, par ko jubilārs sapņo, kā viņš ir iztēlojies dzimšanas dienu, kas viņam ir svarīgi, kādus un cik daudz ciemiņus viņš vēlētos uz saviem svētkiem uzaicināt? Tādējādi iezīmēsies aptuvenā svinību skice un pirmie organizēšanas pieturas punkti.


2. Tālāk, pirms tiek uzsāktas "google medības", lai atrastu visu nepieciešamo ballītei, ir jāsaprot budžeta apmērs, ko plānojiet tērēt. Arī tas palīdzēs tālākos meklējumos lieki netērēt laiku un enerģiju tur, kur tas nav nepieciešams, jo pilnībā neatbilst Jūsu atvēlētajam budžetam.


3. Svinību datuma izvēle. Izvēloties datumu bērnu ballītēm, galvenokārt jāvadās pēc ballīšu viesu iespējām to apmeklēt.


4. Svinību vieta un tematika. Te talkā nāk gan google meklētājs, sociālie tīkli, kā arī draugu un paziņu ieteikumi. Ņemot vērā bērna vēlmes, pasākuma budžetu un izvēlēto svinību datumu, tiek meklēta atbilstošākā svinību vieta.


5. Brīdī, kad ir zināms svinību datums un vieta, tad ir īstais brīdis, lai sagatavotu un izsūtītu ielūgumus viesiem. Tos var gatavot kopā ar bērnu, izmantojot zīmuļus, flomasterus vai aplikāciju papīru, tāpat arī digitālās vides piedāvātos rīkus, piemēram, www.canva.com.


6. Nereti svarīgs jautājums ir par cienastu - ar ko cienāt viesus. Jāteic pēc novērojumiem, jautrās bērnu ballītēs cienasts bērniem vienmēr būs otrā plānā, pie galda pieskries un kaut ko paņems tikai garām ejot. Viena no galvenajām cienasta sastāvdaļām ir dzēriens, jo bērniem dauzoties un aktīvi līdzdarbojoties padzerties vienmēr ļoti gribas. Svarīgi ir padomāt par gardiem, veselīgiem un atraktīviem pirkstiņēdieniem (ēdieniem, kurus viegli paņemt rokās un ātri iemest mutē). Piemēram, dārzenīši, siera standziņas, auglīši, mini sendviči vai mini piciņas, pīrādziņi utt. Un, protams, kūka!

7. Vēl svētku noskaņai ir svarīgas dekorācijas. Telpu var dekorēt ar baloniem un papīra dekorācijām, kas pieejamas dažādos veikalos, var palīgos aicināt arī profesionāļus vai lūgt izvēlētajai svinību vietai par to parūpēties. Pie mums TeTelpā pieejamas dažādas balonu dekorācijas sākot ar hēlija pildītiem baloniem, kas rotā telpu un beidzot ar skaistām un kuplām balonu virtenēm.8. Fotogrāfs. Jau savlaicīgi būtu jānovienojas, kas ieņems šo svarīgo lomu. Lai nenotiek tā, ka pēc ballītes, kurai tik cītīgi gatavojāties, gala beigās nav īsti nevienas labas fotogrāfijas. Nereti paši vecāki svētkos ir tik aizņemti ar viesiem, ar cienastu, ka nepagūst vai piemirst safotografēt svarīgākos brīžus. Tāpēc ieteicams šo lomu uzticēt kādam labam draugam, paziņam, kas prot to darīt vai arī šo pienākumu uzticēt pieaicinātam profesionālam fotogrāfam. Jo ticiet mums, pēc gadiem šīs atmiņas būs tikpat svarīgas kā pašā svētku dienā!


9. Un visbeidzot - svētku dienā saposiet mazo jubilāru un dāvājiet viņam skaistus mirkļus īpašajā dienā!

47 views