Meistarklase: Kā vairot sākumskolas bērna interesi par fiziskajām aktivitātēm? 

Vai arī Tev šķiet, ka Tavam sākumskolas vecuma bērnam vairāk būtu jākustās un mazāk jāpavada laiks ar mobilajām ierīcēm?

 

Bet kā veicināt bērna interesi, vēlmi aktīvi darboties un kustēties?

 

Kuri ikdienas un ģimenes ieradumi ir būtiskākie, kas attālina no fiziskām aktivitātēm, bet kuri - fiziskās aktivitātes veicinoši?

 

Kāda loma šajā procesā ir vecākiem?

 

Sākumskolas vecuma bērni ir vecuma posms, kad bērnā notiek ļoti daudz pārmaiņu: veidojas citāda loģika un spriešanas spēja, mainās dzīves ritms, sociālais statuss un notiek vēl virkne citu izmaiņu. Šajā vecumā bērni ir ļoti kustīgi, jaunu informāciju un prasmes mācās caur kustību apguvi, turklāt joprojām tuvumā esošos pieaugušos uzlūko kā autoritāti, paraugu un mācās no viņiem. Šīs vecuma posma īpatnības vecāks var izmantot, lai veicinātu bērnu fizisko un psiholoģisko attīstību, izveidojot aktīva dzīvesveida pieredzi jau no bērnības.

 

Taču kā to izdarīt?

 

Veselības sporta speciālistes Inas Bērziņas meistarklasē Tu iegūsi atbildes uz visiem iepriekšminētajiem jautājumiem, turklāt arī praktiski apgūsi dažādus aizraujošus vingrojumu elementus, ar kuriem kopīgi mājās ar bērnu darboties. Tie ne tikai raisīs bērna interesi par fiziskajām aktiviātēm, bet arī nostiprinās jūsu savstarpējo emocionālo saikni ar bērnu. 

 

Meistarklases pirmajā daļā īss, bet svarīgs ieskats teorijā

* Runāsim par bērnu fizisko, psiholoģisko, emocionālo un sociālo attīstību sākumskolas vecumā 

* Uzzināsi, kāda ir vecāku loma un fizisko aktivitāšu darbības ietekme uz bērnu psihoemocionālo un fizisko attīstību

 

Otrajā daļā praktiskā darbošanās
Praktiskā nodarbība vecākiem, lai apgūtu dažādus rotaļu, spēļu un radošu vingrinājumu paņēmienus, ar kuriem veicināt bērna interesi par fiziskajām aktivātēm. Šāda veida darbošanās veicina bērnos vēlmi fiziski darboties dažādās aktivitātēs, kā arī tās  attīstīsta, pilnveido bērna koncentrēšanās spējas, vēlmi radoši izpausties.

 

Meistarklasi vadīs sākumskolas pedagoģe (RPIVA) un veselības sporta speciāliste (RSU) Ina Bērziņa, kurai ir 10 gadu pieredze darbā ar sākumskolas vecuma bērniem, strādājot teātrī “Zīļuks” par skatuves kustību un pantomīmas pedagogu. Ina ir arī organizējusi un vadījusi dažādus bērnu auditorijai veltītus projektus. Ikdienā Ina vada veselības vingrošanu pilates studijā “ Pilates Room” un ir mamma 6gadīgam dēlam.

Meistarklases ilgums: 

Norises vieta: 

 

 

 

Norises laiks: 

Dalības maksa:  

2h 

TeTelpa, Piņķi, Babītes novads, Jūrmalas iela 14 (ieeja no Babītes mūzikas skolas puses)

11.10.2019. plkst. 18:30

25 eiro


Pasākums tiks fotografēts un/vai filmēts un pasākuma laikā iegūtie video un foto materiāli tiks izmantoti publicitātes un mārketinga vajadzībām.